1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Xiaomi Telefonlarda Fotoğrafa İsim Yazmak

Xiaomi Telefonlarda Fotoğrafa İsim Yazmak


Xiaomi Telefonlarda Kameraya İsim Yazma

Ülkemizde kullanım alanı oldukça popüler olan Xiaomi telefonlar son çıkardığı modellerde,telefon kamerasıyla çekilen görüntülerin alt köşesinde fotoğrafa imzası yani filigram ekleme seçeneğide sunmaktadır.Xiomi fotoğrafların alt köşesine telefonun markasını ve Mİ Dual Camera şeklinde yazı koymaktadır.Bazı modellerde açık gelen filigram özelliğini isterseniz kapatabilir,istersenizde kendinize göre gözükecek yazıyı düzenleyebilirsiniz.

Xiaomi Kameraya Özel Filigran Ekleme

Eskiden programla/uygulama ile resimlere filigram ekliyorduk.Xiomi her modelinde bu özelliği telefon ayarlarına eklemiş ve farklı bir uygulama kullanmadan Xiomi telefon kullanıcısına fligramın açma,kapama özelliğini koymuştur.Xiaomi telefonlarda fotoğraf ekranın sol alt köşesine isminizi yada başka bir yazı yazmak için aşağıdaki yolu takip ederek yapabilirsiniz.

  • Xiaomi telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne giriniz.
  • “Uygulamalar” ekranına giriniz,
  • “Sistem uygulama ayarları” ekranına giriniz
  • “Kamera” bölümüne giriniz
  • “Filigram” bölümüne giriniz.Cihaz Etiketi bölümünü aktif ediniz.
  • “Cihaz Etiketi” seçeneğini aktif ediniz.
  • “Özel Filigram” bölümüne tıklayıp istediğiniz gibi yazınız.
İlgini Çekebilir:  Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Artık Xiomi telefon ile fotoğraf çektiğinizde “Özel Filigram” bölümüne ne yazmışsanız fotoğrafınızda o gözükücektir.Bazı Xiomo modelleride bu bölüm açık gelebilir.Xiomi bunu kendi markasını göstermek için açık bırakmaktadır.Eğer fotoğraflarınızda filigram yani telefon modeli ve “Mi Dual Camera” yazısının çıkmasını istemiyorsanızda “Cihaz Etiketi” bölümünü kapatmanız gerekmektedir.Bu sayede çektiğiniz fotoğraflarda hiçbir yazı gözükmeyecektir.

Xiaomi Filigram Açma/Kapatma Videolu Anlatım

Mobil Kategorisinde yer alan bir diğer makalemiz olan,Instagram’dan Video Nasıl İndirilir? yazısına göz atabilir.İnstagram reels videolarını telefonunuza nasıl indirileceğini öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap